Sledování výroby

icon box image

Sledování výroby

Sledování výroby umožňuje pořizovat a ukládat data o aktuálním průběhu výroby. Výsledky jednotlivých výrobních operací je možné sbírat průběžně. Díky tomu je možné reagovat na změny ve výrobě už v průběhu aktuální směny.

PC se snímačem čárových kódů

ls2208Pořizování na běžném počítači s připojeným snímačem čárových kódů

 

Kiosek

mes-kiosekPořizování na dotykovém monitoru se snímačem čárového kódu

 

 

Veškeré programy pro kiosky jsou vyvíjeny s důrazem na maximální jednoduchost obsluhy a garanci získávání jen těch dat, které jsou pro oblast řízení výroby klíčové.

Kiosek vykaz rezani Vykazování výrobní operace

  • Uživatelé nejsou „obtěžováni“ složitostí obsluhy programů, naopak jsou programem vedeni tak, aby se plně eliminovala možnost chyby vzniklé lidským faktorem.
  • Jednoduchost ovládání je podpořena použitím názorných grafických symbolů, které podstatně zvyšují již tak rychlou orientaci uživatelů v programu. Díky těmto vlastnostem je maximálně snížen i čas potřebný na zaškolení nových uživatelů systému.

KiosekIkonyNástrojová lišta kiosku

  • Pro přihlášení a autorizaci uživatelů může být využito čárových kódů, karet s magnetickým proužkem nebo RFID čipů.

 

Kiosek vykaz vyber pruvodkyKiosek vykaz seznam již vykazanych operaci zakazky2Kiosek vykaz vyber operace zakazky2Kiosek vykaz kvalita2

Terminál

 MC3000

Pořizování na přenosném terminálu typu PDA.

2_PDA_Operace

Ovládání programů určených pro manuální sběr dat je přizpůsobeno pro používání nekvalifikovanou obsluhou. Vzhledem k pořizování dat přímo na pracovištích odpadá nutnost dalšího přepisování, které způsobuje chybovost, zpoždění výsledků a náklady na další pracovní síly. Podle charakteru jednotlivých operací je možné provádět vykazování rozdílným způsobem. To se může lišit – způsobem vykazování času, zadáváním množství operací nebo výrobků, způsobem vykazováním jakosti a spotřeby materiálu.

 

Mobilní aplikace

  • Nativní mobilní aplikace v prostředí Windows Phone 10, Android
  • Identifikace pomocí NFC, QR kódu a čárového kódu
  • Propojení na DMS – dokumentace, fotografie
  • využití mobilních dat  se zabezpečeným přístupem SSL, propojením do databáze přes webovou službu