Magna Automotive CZ

Magna Automotive CZ s. r. o., zabývající se designem a výrobou autointeriérů, se zaměřením na stříhání textilií a šití autopotahů, používá mobilní aplikaci S• Maintenance na zaznamenávání zásahů údržby, celý proces je zrychlen využitím NFC čipů pro identifikaci šicích strojů a dalších zařízení.

Této jednoznačné identifikace je využito i při tzv. štítkování jednotlivých šicích strojů. Pomocí naše softwaru jsou vytvářeny jedinečné karty, popisné tabulky nastavených parametrů pro každý šicí stroj, které obsahují například otáčky, typ jehly, fotografie komponent… Údržba je schopna pomocí mobilní aplikace zaznamenat změnu parametrů každého stroje a udržovat tak data nastavení šicích strojů stále aktuální.

Implementace byla zajímavá tím, že došlo za velmi krátkou dobu ke spuštění systému, aniž by bylo nutné v první fázi požadovat součinnost výroby. Hlášení z počátku probíhalo jako dříve pomocí telefonu, případně osobního kontaktu. Zapojení výroby formou hlášení na kioscích a spuštění skladové evidence náhradních dílů nastalo později v dalších fázích projektu.